Разлика помеѓу преработките на „Ubuntu“

Додадени 15 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: бизнисмен → стопанственик using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска)
* [http://www.ubuntu.com/ www.ubuntu.com]
* [http://www.ubuntu.com/download Симнете го Убунту]
{{commonscatРизница-врска|Ubuntu}}
 
{{Нормативна контрола}}