Разлика помеѓу преработките на „Ингушетија“

Додадени 15 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Граници: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB)
с (→‎Граници: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска)
 
== Граници ==
{{commonscatРизница-врска|Ingushetia}}
 
Ингушетија се граничи со [[Северна Осетија-Аланија|Северна Осетија]], [[Чеченија]] и [[Грузија]].