Разлика помеѓу преработките на „Глумец“

Додадени 30 бајти ,  пред 10 месеци
с
→‎Наводи: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска (2)
с (→‎Терминологија: Правописна исправка, replaced: Глумецка → Глумица using AWB)
с (→‎Наводи: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска (2))
== Наводи ==
{{наводи}}
{{CommonscatРизница-врска|Actors}}
{{CommonscatРизница-врска|Actresses}}
 
{{никулец}}