Пиластер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Наводи: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
[проверена преработка][проверена преработка]
(clean up, replaced: Листа на → Список на using AWB)
с (→‎Наводи: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
 
== Наводи ==
* ''Dictionary of Ornament'' од Philippa Lewis & Gillian Darley (1986) NY: Pantheon
{{CommonscatРизница-врска|Пиластри}}
 
[[Категорија:Архитектонски елементи]]