Костромска област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешна врска: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
с (→‎Надворешна врска: Додадена категорија using AWB)
с (→‎Надворешна врска: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
 
== Надворешна врска ==
{{CommonscatРизница-врска|Kostroma Oblast}}
* [http://kos-obl.kmtn.ru/ Официјален веб-сајт на Костромската област] {{ru}}