Разлика помеѓу преработките на „Борис I“

Додадени 15 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска
с (→‎Покрстување: Правописна исправка, replaced: Кнежество → Кнежевство)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска)
 
== Надворешни врски ==
{{commonscatРизница-врска|Boris I of Bulgaria|Борис I}}
* [http://www.patriarchate.org/ Официјална веб страна на Цариградската патриашија]
* [http://web.archive.org/20011031212054/bulch.tripod.com/boc/mainpage.htm Бугарска православна црква]