Информатика: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
{{Ризница-врска|Computer science}}
* [http://www.informaticari.net Информатика] - македонски портал на информатичарите {{mk}}
* [http://www.acm.org/class/ класификационаКласификациона шема AKM] {{en}}
 
{{Нормативна контрола}}