Разлика помеѓу преработките на „Магија (илузија)“

Додадени 15 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
(clean up, replaced: | coauthors = → |author2= using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
*[http://www.idividi.com.mk/panorama/zanimlivosti/727420/index.html Разоткриени најголемите магионичарски трикови („Идивиди“, 23 ноември 2011)]
 
{{CommonscatРизница-врска|Magic (illusion)}}
 
{{Нормативна контрола}}