Информатика: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
с (Правописна исправка, replaced: кој што → којшто using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
== Надворешни врски ==
{{Портал|Информатика}}
{{CommonscatРизница-врска|Computer science}}
* [http://www.informaticari.net Информатика] - македонски портал на информатичарите {{mk}}
* [http://www.acm.org/class/ класификациона шема AKM] {{en}}