Воронешка област: Разлика помеѓу преработките

Мала промена
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Мала промена)
(Мала промена)
|}
 
'''Воронешка област''' ([[руски]]:Бря́нскаяВоро́нежская о́бласть) е федерална област во [[Русија]]. Административен центар е градот [[Воронеж]].
 
{{русија}}