Разлика помеѓу преработките на „Сон“

Додадени 196 бајти ,  пред 5 месеци
Додавање на нов поднаслов за толкување на сонови
с (Форматна исправка, replaced: 0 год. → 0 г., 2 год. → 2 г. (2), 3 год. → 3 г. (2), 4 год. → 4 г., 5 год. → 5 г. (3), 6 год. → 6 г., 8 год. → 8 г.)
(Додавање на нов поднаслов за толкување на сонови)
* „[[Зимски сон (филм)|Зимски сон]]“ (''Kis Uykusu'') - [[филм]] на [[режисер]]от [[Нури Билге Џејлан]] од 2014 година.<ref>''Пази се! Доаѓа Cinedays 13.'' Скопје: Младински културен центар, 2014, стр. 51.</ref>
* „Сонот за крвта и душата“ - краток филм на режисерот [[Игор Алексов]] од 2018 година.<ref>Кинотека на Република Северна Македонија, ''Програма мај 2019''.</ref>
 
=== Сонот како толкување ===
 
* [https://taa.mk/sonovnik соновник] - интернет соновник, листа на зборови и нивно толкување.
 
== Наводи ==
Анонимен корисник