Разлика помеѓу преработките на „Стреличарство“

Додаден 1 бајт ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 3 год. → 3 г.
с (Правописна исправка, replaced: Кореа → Кореја (2) using AWB)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 3 год. → 3 г.)
[[Податотека:ArcheryGermanyEarly1980s-2.jpg|мини|Стреличарство натпревар во [[Менхенгладбах]], [[Западна Германија]], јуни 1983 год г.]]
[[Податотека:Brazilarcher.jpg|мини|Рикабактса стрелец се натпреварува во Бразилките Домородни Игри]]
[[Податотека:Bundesarchiv_Bild_135-S-18-07-16,_Tibetexpedition,_Volksfest,_Bogenschütze.jpg|мини|Тибетски стрелец, 1938]]