Разлика помеѓу преработките на „Коце Крстев“

Одземени 5 бајти ,  пред 10 месеци
с
Форматна исправка, replaced: 0 год. → 0 г.
(Додавање на информации)
с (Форматна исправка, replaced: 0 год. → 0 г.)
| име = '''Коце Крстев'''
| слика = [[Податотека:Коце Крстев.jpg|200п]]
| живеел = 1961 – {{font|text=[[Загинал во бој|†]]|font=times|size=120%}} 10.10.2001 (40 год г.)
| опис =
| прекар =
| командувал =
| битки = [[Воен конфликт во Македонија, 2001|'''Војна во Македонија 2001''']] <br />
* Операција MX-1 и МХ-2<br />
| одличја = {{Медал за храброст-мк}} [[Медал за храброст (Македонија)|'''Медал за храброст''']]
| занимања =
 
{{Македонски бранители}}
 
[[Категорија:Луѓе од Радовиш]]
[[Категорија:Македонски бранители]]