Евровизија 1993: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 3 год. → 3 г.
с (додадена Категорија:Евровизија по години користејќи го HotCat)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 3 год. → 3 г.)
'''Евровизија 1993''' е 38. издание на Евровизија. Се одржа во Милстрит, Ирска на 15.05.1993 год г.
Ппобедик беше Ирска со песната “Niamh Kavanagh” од Niamh Kavanagh
 
[[Eurovision Song Contest Logo 1993.svg]]
Лого на Евровизија 1993
 
 
{{Евровизија}}