Евровизија 1989: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 9 год. → 9 г.
с (додадена Категорија:Евровизија по години користејќи го HotCat)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 9 год. → 9 г.)
'''Евровизија 1989''' е 34. издание на Евровизија. Се одржа во Лозана, Швајцарија на 06.05.1989 год г.
Ппобедик беше Југославија со песната “Rock Me” од Riva
 
[[Eurovision Song Contest Logo 1989.svg]]
Лого на Евровизија 1989
 
 
{{Евровизија}}