Евровизија 1988: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 3 години
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 8 год. → 8 г.
[проверена преработка][проверена преработка]
с (додадена Категорија:Евровизија по години користејќи го HotCat)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 8 год. → 8 г.)
'''Евровизија 1988''' е 33. издание на Евровизија. Се одржа во Даблин, Ирска на 30.04.1988 год г.
Ппобедик беше Швајцарија со песната “Ne partez pas sans moi” од Céline Dion
 
[[Eurovision Song Contest Logo 1988.svg]]
Лого на Евровизија 1988
 
 
{{Евровизија}}