Драго Маневски: Разлика помеѓу преработките

Одземен 21 бајт ,  пред 2 години
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 5 год. → 5 г.
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 5 год. → 5 г.)
{{Инфокутија Воено лице
| име = '''Драго Маневски'''
| живеел = 1966 – {{font|text=[[Загинал во бој|†]]|font=times|size=120%}} 11.11.2001 (35 год г.)
| слика = [[Податотека:Драго Маневски.jpg|180п]]
| опис =
| командувал =
| битки = [[Воен конфликт во Македонија, 2001|'''Војна во Македонија 2001''']] <br />
* Операција MX-1 <br />
* Битка за Тетовско Кале <br />
* Операција МХ-2 <br />
* {{font|text=[[Загинал во бој|†]]|font=times|size=120%}} [[Заседа Требош (2001)]]
| одличја = {{Медал за храброст-мк}} [[Медал за храброст (Македонија)|'''Медал за храброст''']]