Црвена Нива: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎top: Преместување на инфокутијата над воведниот пасус
с (→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB)
с (→‎top: Преместување на инфокутијата над воведниот пасус)
'''Црвена Нива''' — село во [[Општина Кочани]], во околината на градот [[Кочани]].
 
{{Инфокутија за село во Република Македонија
| слика=
| карта = Црвена Нива во Општина Кочани.svg
}}
 
'''Црвена Нива''' — село во [[Општина Кочани]], во околината на градот [[Кочани]].
 
== Географиja и местоположба ==