Разлика помеѓу преработките на „Првце“

Нема измена во големината ,  пред 7 месеци
с
→‎top: Преместување на инфокутијата над воведниот пасус
с (→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB)
с (→‎top: Преместување на инфокутијата над воведниот пасус)
'''Првце''' — село во [[Општина Теарце]], во околината на градот [[Тетово]].
 
{{Инфокутија за село во Република Македонија
| слика=
| карта = Првце во Општина Теарце.svg
}}
 
'''Првце''' — село во [[Општина Теарце]], во околината на градот [[Тетово]].
 
== Географиja и местоположба ==