Разлика помеѓу преработките на „Калиште“

Нема измена во големината ,  пред 1 месец
с
→‎top: Преместување на инфокутијата над воведниот пасус
с (→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB)
с (→‎top: Преместување на инфокутијата над воведниот пасус)
'''Калиште''' — село во [[Општина Врапчиште]], во околината на градот [[Гостивар]].
 
{{Инфокутија за село во Република Македонија
| слика=
| карта = Калиште во Општина Врапчиште.svg
}}
 
'''Калиште''' — село во [[Општина Врапчиште]], во околината на градот [[Гостивар]].
 
== Географиja и местоположба ==