Разлика помеѓу преработките на „Долни Стубол“

Одземени 83 бајти ,  пред 1 година
с
Преместување на инфокутијата над воведниот пасус
с (→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB)
с (Преместување на инфокутијата над воведниот пасус)
'''Долни Стубол''' — село во [[Општина Пробиштип]].
 
{{Инфокутија за село во Република Македонија
| слика=
| карта = Долни Стубол во Општина Пробиштип.svg
}}
 
'''Долни Стубол''' — село во [[Општина Пробиштип]].
 
== Географиja и местоположба ==
 
Долни Стубол — село во општина Пробиштип.
<br />
== Историja ==