Разлика помеѓу преработките на „Бубакар Бари“

Одземени 22 бајти ,  пред 11 месец
с
Додадена категорија
с
с (Додадена категорија)
| currentclub = {{Fb team Lokeren}}
| clubnumber = 1
| position = [[Голман|голман]]
| years1 = 1999–2001 | caps1 = 17 | goals1 = 0 | clubs1 = {{Fb team ASEC Mimosas}}
| years2 = 2001-2003 | caps2 = 23 | goals2 = 0 | clubs2 = {{Fb team Rennes}}
}}
 
'''Бубакар "Копа" Бари''' (роден на [[30 декември]] [[1979]]) е [[фудбалер]] од [[Брегот на Слоновата Коска | Брегот на Слоновата Коска]] со потекло од [[Гвинеја]], [[Голман|голман]] на [[ФК Локерен | Локерен]] и [[Фудбалска репрезентација на Брегот на Слоновата Коска | Репрезентацијата на Брегот на Слоновата Коска]].
 
==Титули==
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Бари, Бубакар}}
 
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Фудбалери од Брегот на Слоновата Коска]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Рен]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Локерен]]
[[Категорија:Фудбалски голмани]]