Разлика помеѓу преработките на „Александар III (појаснување)“

с
нема опис на уредувањето
с
с
 
{{ЧИ-Појаснување}}
 
'''Александар III''' може да се однесува на било коеедна од следнитеследниве личности:
 
* [[Александар III Македонски]] (356 - 323 п.н.е.) — [[Кралеви на Античка Македонија|крал]] на [[Македон]]ија и [[Азија]], [[Список на персиски владетели|персиски крал]] и [[Список на фараони|фараон]] на [[Стар Египет|Египет]]