Разлика помеѓу преработките на „Тигар (река)“

Додадени 62 бајти ,  пред 11 месец
с
→‎top: Додадена категорија
с (Отстрането уредувањето на 89.205.83.221 (разговор), вратено на последната верзија на KasparBot)
с (→‎top: Додадена категорија)
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Реки во Сирија]]
[[Категорија:Реки во Турција]]
[[Категорија:Месопотамија]]
[[Категорија:Слив на Шат ел-Араб]]
[[Категорија:Реки по азбучен ред]]