Разлика помеѓу преработките на „Идо“

Одземен 31 бајт ,  пред 12 години
с
Бришење на "Ido.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на SterkeBak поради: In catego
с (Бот Додава: be-x-old:Іда (мова))
с (Бришење на "Ido.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на SterkeBak поради: In catego)
|подесување=[[Вештачки јазици]]
|постериори=базиран врз [[есперанто]]
|слика=[[Слика:ido.jpg|Ido seal]]
|опис=Грб
|мапа=