Разлика помеѓу преработките на „Марица“

Одземени 107 бајти ,  пред 5 месеци
Поправка. Река Марице тече само и едноставно во Тракија.
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
(Поправка. Река Марице тече само и едноставно во Тракија.)
 
 
{{Бугарија-гео-никулец}}
{{ЕМ-гео-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
 
[[Категорија:Реки во Пиринска Македонија]]
[[Категорија:Реки во Бугарија]]
[[Категорија:Марица (округ)]]
3.654

уредувања