Клондајк (река): Разлика помеѓу преработките

Додаден 61 бајт ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
== Надворешни врски ==
* [http://www.pc.gc.ca/eng/lhn-nhs/yt/klondike/natcul/natcul-klondike.aspx Меѓународен историски парк на Златната треска на Клондајк] {{en}}
 
{{Канада-гео-никулец}}
 
[[Категорија:Реки во Јукон]]
[[Категорија:Реки во Канада]]
[[Категорија:Реки по азбучен ред]]
 
{{Канада-гео-никулец}}