Разлика помеѓу преработките на „Ден на вљубените“

с
→‎'''Средновековниот период и Англиската ренесанса''': Правописна исправка, replaced: од секогаш → отсекогаш
с (→‎'''Азија''': Правописна исправка, replaced: Кореа → Кореја using AWB)
с (→‎'''Средновековниот период и Англиската ренесанса''': Правописна исправка, replaced: од секогаш → отсекогаш)
Мажот како пушка излегува и наскоро граби
И ја среќава неговата сопруга кој го носи нејзиниот кревет од пердув
Овој ден повесело од секогашотсекогаш сјае
Овој ден,што би можеле да се разгорат јас и ти,стариот Валентин.
—Џон Дон,епиталам од грофот Фредерик Конт Палатин и лејди Елизабет мажени на Свети Валентин