Разлика помеѓу преработките на „Даб (Бучин)“

Додадени 24 бајти ,  пред 3 месеци
с
Замена со исправна предлошка, replaced: Инфокутија Археомак → Инфокутија Археолошко наоѓалиште во Македонија, македонска археологија-нику
с (→‎Поврзано: Форматна исправка, replaced: - осамен → — осамен, - хелени → — хелени (2), - доцно → — доцно using AWB)
с (Замена со исправна предлошка, replaced: Инфокутија Археомак → Инфокутија Археолошко наоѓалиште во Македонија, македонска археологија-нику)
{{Инфокутија АрхеомакАрхеолошко наоѓалиште во Македонија
|име=Даб
|слика=
== Наводи ==
{{наводи}}
{{македонска археологијаМакархео-никулец}}
{{Архео-Крушево}}