Милан Панчевски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 63 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (→‎top: Додадена категорија)
 
| spouse=
}}
'''Милан Панчевски''' (роден на [[16 мај]] [[1935]] во [[Дебар]] - починал на [[9 јануари]] [[2019]] година) — поранешен [[Република Македонија|македонски]] и [[СФРЈ|југословенски]] висок комунистички функционер. Завршил Факултет за политички науки во [[Белград]]. Останал запаметен како последен претседател на [[Сојузот на комунистите на Југославија]]. Член на [[Сојузот на комунистите на Југославија]] станал во [[1957]] година.
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Панчевски, Милан}}
[[Категорија:Комунистичка партија на Југославија]]
[[Категорија:Починати во 2019 година]]