Разлика помеѓу преработките на „Теодосиј II“

Одземен 1 бајт ,  пред 1 година
с
с (→‎Надворешна политика: Јазична Исправка, replaced: Римската империја → Римското Царство using AWB)
[[Категорија:Римски цареви од 5 век]]
[[Категорија:Византиски цареви од 5 век]]
[[Категорија:РимскиКонзули императорскина конзулиРимското Царство]]
[[Категорија:Теодосиева династија]]
[[Категорија:Прогонување на раните христијани]]