Општина Чашка: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Стопанство: Јазична исправка, replaced: == Економија == → == Стопанство ==
с (→‎Демографија: Исправка на навод, replaced: http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10. → [http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX. using AWB)
с (→‎Стопанство: Јазична исправка, replaced: == Економија == → == Стопанство ==)
== Историја ==
 
== ЕкономијаСтопанство ==
 
== Демографија ==