Разлика помеѓу преработките на „Општина Кратово“

Додадени 2 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎Стопанство: Јазична исправка, replaced: == Економија == → == Стопанство ==
с (→‎Демографија: Дотерување на табели, replaced: | '''религија''' → | '''Вероисповед''', | '''вкупно''' → | '''Вкупно''' (2), Православни → [[ using AWB)
с (→‎Стопанство: Јазична исправка, replaced: == Економија == → == Стопанство ==)
Кратово историски е значајно рударско место, низ кое поминале голем број на освојувачки војски.
 
== ЕкономијаСтопанство ==
 
== Демографија ==