Разлика помеѓу преработките на „Региони во Мавританија“

с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
с (Bot: Migrating 23 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q846327 (translate me))
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
== Надворешни врски ==
* [[:fr:Liste des gouverneurs des régions de la Mauritanie|Список на управници на регионите во Мавританија]] - [[Википедија на француски јазик]]
 
 
{{Региони во Мавританија}}
[[Категорија:Административна поделба на Мавританија]]
[[Категорија:Списоци за Мавританија]]
[[Категорија:Првостепени административни единици на земјите]]