Разлика помеѓу преработките на „Женева (кантон)“

Одземени 6 бајти ,  пред 8 месеци
с
нема опис на уредувањето
с (Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> using AWB)
с
 
== Надворешни врски ==
{{Commonscatрв|Canton of Geneva}}
* [http://www.ge.ch www.ge.ch]
 
{{Кантони во Швајцарија}}
 
[[Категорија:Кантони на Швајцарија]]
[[Категорија:Кантон Женева]]
[[Категорија:Кантони наво Швајцарија]]