Разлика помеѓу преработките на „Вернигероде (округ)“

с
Правописна исправка, replaced: кнежество → кнежевство
(site dysfunctional, district dissolved in 2007)
с (Правописна исправка, replaced: кнежество → кнежевство)
 
|- valign=top
||[[Податотека:Wappen Landkreis Wernigerode.svg|50п|Грб]]
||Грбот се базира на оној користен од кнежествотокнежевството и Халберштатската епархија. Во средините на црвената и белата област се две риби, кои се земени од грбот на грофот на Вернигероде.
|}
 
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Вернигероде]]