Разлика помеѓу преработките на „Левица (политичка партија)“

нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
| state = Република Македонија
| party_name = Левица
| party_logo = [[File:Levica logo + tekst.png|thumb|Лого на политичката партија Левица150px]]
| party_articletitle = Левица
| leader = Пленумот на партијата <br> Претседател: Димитар Апасиев