Разлика помеѓу преработките на „Овче Поле“

Додадени 746 бајти ,  пред 5 месеци
нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Ознака: Изворно уредување 2017
{{Инфокутија котлина
| name = Овче Поле
| other_name = Овчеполска Котлина, Овчеполие
| photo = File:Овче Поле МК.jpg
| photo_width =
| photo_caption = Поглед на Овче Поле
| photo_alt =
| map =
| map_width =
| map_alt =
| map_caption =
| label =
| label_position =
| lat_d = 41| lat_m = 51| lat_s = 54| lat_NS = N
| long_d = 21| long_m = 56 | long_s = 34 | long_EW = E
| coordinates_ref =
| location = [[Република Македонија]],
| elevation = 300 | elevation_m = | elevation_ft =
| elevation_ref =
| direction =
| length =
| width =
| depth =
| type =
| age =
| boundaries =
| topo =
| towns = [[Свети Николе]]
| traversed =
}}
 
{{ПолКарта
| Македонија