Британски Девствени Острови: Разлика помеѓу преработките

с
Јазична исправка, replaced: Infobox Country → Инфокутија Држава
с (Јазична исправка, replaced: Infobox Country → Инфокутија Држава)
{{Внимание}}
{{Инфокутија Држава
{{Infobox Country
|conventional_long_name = Британски Девствени Острови<br />British Virgin Islands
|common_name = Британски Девствени Острови
* [[Американски Девствени Острови]]
* [[Мали Антили]]
 
 
{{Географија-никулец}}
 
 
{{Држави и територии во Средна Америка}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Британски Девствени Острови| ]]