Разлика помеѓу преработките на „Анџело Ди Ливио“

Додадени 658 бајти ,  пред 1 месец
нема опис на уредувањето
!colspan="3"| Вкупно во кариерата || 613 || 29 || || 61 || 2 || || 67 || 1 || || 7 || 0 || 748 || 32
|}
 
===Репрезентативна статистика===
:Извор:<ref>{{cite web|url=http://www.rsssf.com/miscellaneous/dilivio-intl.html|title=Archived copy|accessdate=13 October 2010|url-status=dead|archiveurl=https://web.archive.org/web/20110527222400/http://www.rsssf.com/miscellaneous/dilivio-intl.html|archivedate=27 May 2011 }}</ref>
 
{|class="wikitable" style="text-align:center"
|colspan="3"|[[Фудбалска репрезентација на Италија]]
|-
!Год.!!Наст!!Гол
|-
|1995||2||0
|-
|1996||7||0
|-
|1997||10||0
|-
|1998||6||0
|-
|1999||2||0
|-
|2000||5||0
|-
|2001||5||0
|-
|2002||3||0
|-
!Вкупно||40||0
|}
 
 
==Титули==