Разлика помеѓу преработките на „Анџело Ди Ливио“

Додадени 1.049 бајти ,  пред 8 месеци
нема опис на уредувањето
 
==Титули==
===={{flagiconflagsport|ИталијаITA}} Јувентус Рома====
*'''[[Турнир Вијареџо]]''' : 1
*'''[[Серија А]]''' (3) : 1994–1995, 1996–1997, 1997–1998
: 1983
*'''[[Фудбалски куп на Италија|Куп на Италија]]''' (1) : 1994-1995
*'''[[Суперкуп на Италија]]''' (2) : 1995, 1997
*'''[[УЕФА Лига на шампиони|Лига на шампиони]]''' (1) : 1995–1996
*'''[[Интерконтинентален куп (фудбал)|Интерконтинентален куп]]''' (1) : 1996
*'''[[УЕФА Суперкуп|Суперкуп на Европа]]''' (1) : 1996
 
===={{flagiconflagsport|ИталијаITA}} ФјорентинаПеруџа====
*'''[[Серија Ц2]]''' (1) : 2002-20031
*'''[[Фудбалски куп на Италија|Куп на Италија]]''' (1) : 2000-2001
: 1987-1988 <small>(група Ц)</small>
*'''[[Серија Ц2]]''' (1) : 2002-2003
 
===={{flagsport|ITA}} Јувентус ====
*'''{{Трофеј-Скудето}} [[Серија А]]''' : 3
*'''[[Серија А]]''' (3) : 1994–1995, 1996–1997, 1997–1998
*'''{{Трофеј-Куп на Италија}} [[Фудбалски куп на Италија|Куп на Италија]]''' (1) : 2000-20011
: 1994-1995
*'''{{Трофеј-Суперкуп на Италија}} [[Суперкуп на Италија]]''' (2) : 1995,2 1997
: 1995, 1997
*'''[[УЕФА {{Трофеј-Лига на шампиони|}} [[УЕФА Лига на шампиони]]''' (: 1) : 1995–1996
: 1995–1996
*'''[[{{Трофеј-Интерконтинентален куп}} (фудбал)|[[Интерконтинентален куп]]''' (1) : 19961
: 1996
*'''{{Трофеј-Суперкуп на Европа}} [[Суперкуп на УЕФА]]''' : 1
: 1996
 
===={{flagsport|ITA}} Фјорентина====
*'''[[Фудбалски куп на Италија|Куп на Италија]]''' (1) : 1994-19951
: 2000-2001
*'''[[Серија Ц2]]''' : 1
: 2002-2003 <small>(група Б)</small>
 
==Почести==
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Библиографија ==
<!-- ВНИМАНИИЕ! ОВОЈ ПАСУС ОД СТАТИЈАТА НАДОПОЛНУВА НЕКОЈ НАВОДИ, ОДНОСНО СО КЛИКАЊЕ НА ИМЕТО НА АВТОРОТ ВО НАВОДОТ ВОДИ ОВДЕ И ПОКАЖУВА ОД КОЈА КНИГА Е НАВЕДЕНО. ВЕ МОЛАМ НЕ ГО БРИШЕТЕ ОВОЈ ПАСУС!-->
 
* {{Cite book (bibliography) | author=Alberto Polverosi |title= [http://www.treccani.it/enciclopedia/angelo-di-livio_(Enciclopedia-dello-Sport) DI LIVIO, Angelo] (Enciclopedia-dello-Sport)| | language = италијански |година=2002 |cid=Polverosi}}
 
==Надворешни врски==