Разлика помеѓу преработките на „ЖС „Скопје Север““

с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB
с (Замена со соодветна предлошка, replaced: Никулец за железничка станица во Република Македонија → ЖС-Македонија-никулец using AWB)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB)
|position = right
}}
'''Железничката станица „Скопје Север“''' е [[железничка станица]] во [[Република Македонија]], со следниве [[географски координати]]: [[латитуда|СГШ]] 42<sup>o</sup> 01<nowiki>'</nowiki> 38<nowiki>''</nowiki>, [[лонгитуда|ИГД]] 21<sup>o</sup> 26<nowiki>'</nowiki> 22<nowiki>''</nowiki>.
 
== Возен ред ==