ЖС „Зајас“: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 2 години
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB
с (→‎Наводи: Замена со соодветна предлошка, replaced: Никулец за железничка станица во Република Македонија → ЖС-Македонија-ник using AWB)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB)
|position = right
}}
'''Железничката станица „Зајас“''' е [[железничка станица]] во [[Република Македонија]], со следниве [[географски координати]]: [[латитуда|СГШ]] 41<sup>o</sup> 36<nowiki>'</nowiki> 59<nowiki>''</nowiki>, [[лонгитуда|ИГД]] 20<sup>o</sup> 56<nowiki>'</nowiki> 26<nowiki>''</nowiki>.
 
== Возен ред ==