Разлика помеѓу преработките на „Смилковци“

Додадени 8 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB)
с (→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB)
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
| име=Смилковци
| име2=Смиљковци
| регион=
| општина=[[Општина Гази Баба|Гази Баба]]
| население= 345