Разлика помеѓу преработките на „Првце“

Додадени 8 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB)
с (→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB)
'''Првце''' — село во [[Општина Теарце]], во околината на градот [[Тетово]].
 
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
| име=Првце
| регион=
| општина=[[Општина Теарце|Теарце]]
| население=27