Разлика помеѓу преработките на „Крушица (Кичевско)“

с
→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB
с (→‎Родови: Точка-запирка по место пред двојна квадратна заграда, replaced: ;]] → ]]; using AWB)
с (→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB)
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
| име=Крушица
| регион=
| општина={{општинскигрб|Општина Кичево}}
| население=5