Разлика помеѓу преработките на „Калниште“

Додадени 8 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB
с (→‎Родови: Точка-запирка по место пред двојна квадратна заграда, replaced: ;]] → ]]; (6) using AWB)
с (→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB)
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
| име=Калниште
| регион=
| општина=[[Општина Пробиштип|Пробиштип]]
| население=2102