Разлика помеѓу преработките на „Витоша“

Додадени 434 бајти ,  пред 12 години
→‎Галериjа: Уште слики.
(Планината Витоша.)
 
(→‎Галериjа: Уште слики.)
<gallery>
Image:Vitosha Cherni Vruh 12.JPG|Црни врв со [[Рила]] во позадина
Image:Dragalevtsi monastery Gruev 1.JPG|Драгалевскиот манастир
Image:DSC03375.jpg|Дел од [[Софија]], сликана од Витоша
Image:Vitosha Salamander 2.JPG|Salamandra salamandra во Витоша
Image:Golyam-Rezen-east.jpg|Карпите на врвот Гољам Резен
Image:Aaa18.jpg|Цветови во Витоша
Image:Boyana Church 1.jpg|[[Бојанска црква|Бојанската црква]]
Image:Konstantin i Irina.jpg|Бугарскиот цар Константин Тих (1257-1277) во Бојанската црква
Image:Kalojan desislava.jpg|Бугарскиот севастократор Калоjан во Бојанската црква
Image:DSC03375.jpg|Дел од [[Софија]], сликана од Витоша
Image:Golyam-Rezen.JPG|На врвот Гољам Резен
Image:Vladayska-River.jpg|Паркот Витоша
Image:MoreniVitosha.jpg|Карпи во Витоша
</gallery>
 
 
== Надворешни врски ==
1.694

уредувања