Разлика помеѓу преработките на „Дуала“

Додадени 64 бајти ,  пред 7 месеци
с
Промена на тековен параметар, replaced: deadurl=yes → url-status=dead using AWB
с (Стилски и правописни исправки, replaced: .6 милиони → ,6 милиони using AWB)
с (Промена на тековен параметар, replaced: deadurl=yes → url-status=dead using AWB)
|area_total_km2 = 210
|elevation_m = 13
|population_total = 2446945<ref>{{cite web|url=http://www.world-gazetteer.com/wg.php?x=&men=gcis&lng=en&des=wg&geo=-53&srt=npan&col=abcdefghinoq&msz=1500&pt=c&va=&srt=pnan |title=World Gazetteer |deadurlurl-status=yesdead |archiveurl=https://archive.is/20130111113713/http://www.world-gazetteer.com/wg.php?x=&men=gcis&lng=en&des=wg&geo=-53&srt=npan&col=abcdefghinoq&msz=1500&pt=c&va=&srt=pnan |archivedate=2013-01-11 |df= }}</ref>
|population_as_of = 2012 (est.)
|population_density_km2 = auto
[[Категорија:Градови во Камерун]]
[[Категорија:Градови во Африка]]
[[Категорија:Села во Македонија]]