Богојци: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB
с (→‎Поврзано: Правило форматирање на поднаслов, replaced: ==Поврзано== → == Поврзано == using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB)
| име=Богојци
| општина={{општинскигрб|Општина Струга}}
| популацијанаселение=170
| поштенски број=
| надморска височина=
| lat_dir=N | lat_deg=41 | lat_min=17 | lat_sec=16
| lon_dir=E | lon_deg=20 | lon_min=40 | lon_sec=12
| мрежно место=
| веб=
| карта = Богојци во Општина Струга.svg
}}